3 III 2018 Uważność w jedzeniu


Warsztaty dla dorosłych.

Nieuważność to zmora naszych czasów – coraz więcej rzeczy robimy „naraz”, żeby zyskać na czasie: jadąc samochodem pijemy poranna kawę, śniadanie wrzucamy w siebie między jednym a drugim zadaniem w pracy, lunch lub obiad często jemy w pośpiechu (lub nie jemy ich wcale), a podczas kolacji oglądamy telewizję. Przez takie nawyki nie zauważamy tego, co jemy, bo nasza uwaga jest rozproszona, skierowana gdzie indziej. W efekcie często nie czujemy smaków pokarmów (więc jemy byle co), nie odczytujemy sygnałów z ciała dotyczących sytość (więc jemy większe porcje niż potrzebujemy), nie potrafimy się nakarmić jedzeniem (więc podjadamy między posiłkami).

Uważność w jedzeniu to sztuka pełnego skupienia się na smakach, zapachach, formach, myślach i uczuciach, które towarzyszą posiłkowi. Niezależnie od tego czy masz nadwagę, cierpisz na zaburzenia układu pokarmowego, czy chcesz po prostu czerpać więcej radości z życia, te warsztaty ci pomogą.

Dowiesz się na nich:
• Jak słuchać mądrości swojego ciała, by wiedzieć, co jeść i ile jeść.
• Jak jeść mniej i czuć się najedzonym.
• Jak lepiej rozumieć swoje problemy z dietą.

Prowadzenie: Adriana Sokołowska-Ostapko, coach zdrowia, terapeutka uzależnień; sztuki uważności uczyła się od Julii E. Wahl.

Miejsce warsztatów: Przestrzeń Rozwoju (lok. nr 7) – Przestrzeń 4a

Koszt warsztatu: 40 zł / osoba

Rezerwacja miejsc: amsokolowskaostapko@gmail.com

Szczegóły dotyczące płatności zostaną przesłane po zarezerwowaniu miejsca.