O centrum


„Rzeczy się nie zmieniają. Zmieniamy się my”.
Henry David Thoreau

Zespół:

Adriana Sokołowska-Ostapko - certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwentka szkoły coachingu oraz team coachingu akredytowanej przez International Coaching Federation, absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego psychoonkologia w praktyce klinicznej, współzałożycielka stowarzyszenia „Przestrzeń 4a” zajmującego się promocją i profilaktyką zdrowia psychofizycznego.

Nieustannie dbam o utrzymanie jakości swojej pracy, dlatego regularnie poddaję się superwizji oraz podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, warsztatach i szkoleniach.

Prywatnie pasjonuję się przekładem literackim.

 

Lidia Aleksandrowicz – dietetyk, biolog, absolwentka podyplomowych studiów na kierunku Dietetyka i Planowanie Żywienia, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i studiów magisterskich na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Zajmuje się układaniem diet odchudzających i leczniczych dla pacjentów indywidualnych, popularyzuje wiedzę o zdrowym żywieniu współpracując z organizacjami pozarządowymi, samorządami i lokalnymi mediami oraz prowadząc blog dietyiprzepisy.blog.pl.

 

Tel. 694955993

E-mail: dietanamiare@gmail.com.

 

 

Centrum Zdrowego Życia powstało z myślą o wszystkich, dla których zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu i którzy pragną tę wartość realizować. Nowoczesne definicje określają zdrowie jako zjawisko wielowymiarowe, składające się z czterech komponentów:

* zdrowia fizycznego (związanego z funkcjonowaniem organizmu);

* zdrowia psychicznego (umysłowego, czyli związanego ze zdolnością do logicznego myślenia, oraz emocjonalnego, czyli dotyczącego umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami, takimi jak stres, lęk, smutek);

* zdrowia społecznego (oznaczającego umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi);

* zdrowia duchowego (wiążącego się głównie z przekonaniami na temat sensu naszego istnienia i misji życiowej).

Rozwijanie każdej z tych sfer powoduje wzrost naszego potencjału życiowego, zasobów, z których możemy korzystać, aby osiągnąć poczucie dobrostanu, nawet jeśli w którymś z obszarów przeżywamy kryzys.

Celem Centrum Zdrowego Życia jest pomoc klientom i wspieranie ich w podejmowaniu działań, które zmierzają do szeroko pojętego zdrowienia, czyli osiągnięcia poczucia dobrostanu fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.Wierzymy, że niezależnie od tego, z jakimi ograniczeniami i wyzwaniami życiowymi musimy się mierzyć, zmiana na lepsze zawsze jest możliwa.