X 2018 Weekendowa kompleksowa terapia uzależnień


Terapia kompleksowa dla osób uzależnionych od alkoholu – 6 weekendów z trzeźwością

Osobom uzależnionym, które chcą się nauczyć żyć na trzeźwo, proponujemy cykl sześciu weekendowych wyjazdów leczniczych w celu terapii uzależnienia. Podczas każdego weekendu zostaje zrealizowany dwudziestogodzinny program terapii łączącej solidną wiedzę i sprawdzone rozwiązania z najnowszymi metodami w pracy psychoterapeutycznej.

Program ten jest realizowany od 1992 roku przez Ośrodek Leczenia Uzależnień „Horyzont Bis” w Krośnie Odrzańskim, jest to program intensywny, ale za to skuteczny (w naszym doświadczeniu mamy ponad połowę uczestników, którzy są już w wieloletniej abstynencji).

Tematy poszczególnych modułów terapii kompleksowej:

  • Tożsamość własna w uzależnieniu – duża porcja niestandardowej wiedzy na temat fizjologii, mechanizmów i problemów wynikających z uzależnienia.
  • Praca nad problemami emocjonalnymi – poszukiwanie własnego „portretu” emocjonalnego.
  • Praca nad wybranymi problemami indywidualnymi – jest to praca w procesie, który wspomaga poczucie wartości i komunikację społeczną.
  • Tożsamość z własną płcią – nowatorskie spojrzenie na siebie w kontekście identyfikacji Ja (m.in. w oparciu o teorię Hermana Witkina).
  • Radzenie sobie z nawrotami w chorobie alkoholowej – bogata w materiały i konfrontacje sesja utrwalająca proces trzeźwienia.
  • Budowanie poczucia własnej wartości – jest to część programu poświęcona „ścieżce duchowej”, ale też jednocześnie pozwalająca na samodzielność w planowaniu dalszego procesu trzeźwienia.

Jesienna edycja terapii kompleksowej zacznie się już w październiku 2018 r.

Zjazdy odbywają się co 2 – 3 tygodnie, dokładne terminy kolejnych zjazdów są ustalane z zebraną grupą uczestników. Grupy liczą nie więcej niż 8 osób, żeby zapewnić kameralność i integrację, co sprzyja indywidualnemu podejściu w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze.

Zajęcia rozpoczynają się w piątki o g. 15:00, kończą się w niedziele o g. 15:00. Odbywają się w zaprzyjaźnionej leśniczówce położonej w zacisznym zakątku puszczy rzepińskiej, oddalonym o 10 km od zjazdu z autostrady A2 (zjazd w Torzymiu). Zakwaterowanie w przytulnych pokojach z łazienką.

Terapię prowadzą :

Iza Sumińska – specjalista psychologii klinicznej i autorka programu terapii kompleksowej, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi.

Ada Sokołowska-Ostapko – specjalista terapii uzależnień i trenerka rozwoju osobistego, prywatnie życzliwa dusza, która od lat towarzyszy innym w drodze do zmiany.

 

Zapewniamy, że nudno nie będzie, ponieważ w programie jest także dużo technik wspierających zdrowienie, może za to być skutecznie.

Inwestycja: 450 zł od osoby za 1 sesję weekendową (w tym nocleg i pełne wyżywienie). Nie przewidujemy udziału w wybranych sesjach, ponieważ program jest całościowy, ujmujący przebieg procesu zdrowienia kompleksowo, zatem udział w całości daje większe gwarancje powodzenia. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania.

Jeśli to rozwiązanie okaże się trafione dla osób, którym zależy na leczeniu, a jednocześnie nie chcą tracić dni roboczych, to kontaktujcie się z nami: